Naším patronem je Láďa Hron
Psí modlitba

Pane můj....
říká se, že jsem nejlepší přítel člověka. Je to pravda. Dělám pro tebe všechno, co mohu a umím a uctívám tě jako boha. V mých očích můžeš číst důvěru a lásku. Snažím se vracet Ti dobro, které mi poskytuješ. Stárnu vedle Tebe a Tvých dětí, hlídám Ti dům, vodím nevidomé, tahám sáně, zachraňuji lidi v troskách a lavinách, pomáhám dopadnout zločince, bavím lidi v manéžích cirkusů, pro Tvé zdraví snáším kruté bolesti v pokusných laboratořích. Milionkrát zavrtím ocáskem, abych Ti poděkoval za péči, abych Tě přivítal doma a dal Ti najevo radost. I kdyby Tě všichni opustili, já s Tebou zůstanu až do smrti. Prosím Tě, pane, abys mě ani Ty neopouštěl a nechal mě u sebe dožít ten můj psí život. Budu Ti za to vděčný a věrný jako nikdo na celém světě.

Zvířata k adopci

Zajímá Vás, jací pejsci momentálně vyhlíží své nové majitele a nepřestávají doufat, že najdou milující domovy? Podívejte se na naší nabídku, možná právě u nás najdete svého nového čtyřnohého kamaráda!

Pokud se u nás nachází zdravotně handicapovaní psi a kočky, najdete je v samostatné sekci Handicapovaná zvířata.

Nemůžete si osvojit žádného z našich svěřenců a i přesto jste zde našli svého oblíbence, jehož osud Vám není lhostejný? I tak nám můžete pomoci! Přijďte se na něho podívat, vezměte ho na procházku, dejte mu trošku Vašeho času, tito pejsci si to moc zaslouží.

Nebo přemýšlíte, že byste dali domov některé z našich kočiček nebo kocourků? Podívejte se na naší nabídku těchto milých společníků!

Pokud si nemůžete osvojit žádného z našich svěřenců, a přesto máte chuť pro ně něco dobrého udělat, neváhejte a přijďte se na ně podívat, přijďte je pohladit, doneste jim nějakou dobrotu, tato zvířátka uvítají s velkou vděčností a radostí jakékoli hračky, škrabadla, pelíšky, domečky, prolézačky… Zkrátka vše, co jim zkrátí dlouhou chvíli u nás a udělá jejich pobyt lepším a pestřejším..

Nebo podpořte zvířátka prostřednictvím naší virtuální adopce - více informací o virtuální adopci naleznete v sekci VIRTUÁLNÍ ADOPCE

Jméno: Octavia
Var. symbol pro finanční pomoc: 1384
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
Zpráva pro příjemce: Octavia
Plemeno: kočka domácí
Věk: 5 týdnů ( k příjmu)

Zobrazi fotografii

Popis: Odchyt dne: 11.6.2021
Místo odchytu: v motoru vozidla -Tyršovo náměstí. Chrudim
Zdravotní stav: dobrý
Pohlaví: kočka
Charakteristika: kotě

REZERVACE!!

K adopci od 2.7.2021. (pokud se nepřihlásí majitel).

Více informací k jakémukoliv zvířátku rádi poskytneme na tel. 734 796 370, 734 796 371.

Jméno: Stáňa
Var. symbol pro finanční pomoc: 1383
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
Zpráva pro příjemce: Stáňa
Plemeno: kočka domácí
Věk: 6 týdnů (k příjmu)

Zobrazi fotografiiZobrazi fotografii

Popis: Odchyt dne: 8.6.2021
Místo odchytu: Sečská, Chrudim
Zdravotní stav: dobrý
Pohlaví: kočka
Charakteristika: kotě

K adopci od 22.6.2021 (pokud se nepřihlásí majitel).

Více informací k jakémukoliv zvířátku rádi poskytneme na tel. 734 796 370, 734 796 371.

Jméno: Laura
Var. symbol pro finanční pomoc: x
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
Zpráva pro příjemce:
Plemeno: stafordšírský teriér
Věk: 5-6 let

Zobrazi fotografiiZobrazi fotografii

Popis: AKUTNÍ PROSBA! 🙏🙏🙏
HLEDÁME NOVÝ DOMOV LAUŘE! 🐾

LAURA přišla o svého milovaného pána, kterého nyní marně vyhlíží…
Fence akutně hledáme nový milující domov. Laura je fenečka pravděpodobně stafordšírského teriéra, krásně stavěná, 5-6 let stará. K lidem je holčička nesmírně kontaktní. Žila v domečku se zahrádkou, dle našich informací byla zvyklá spát doma s páníčkem, se kterým trávila většinu času, přes den běhala po venku. Snášenlivost s ostatními pejsky je individuální. V domě bydleli i dvě kočičky, takže v novém domově by kočičky problém být neměly. O Lauru se nyní starají známí, ale bohužel pokud nenajdeme v nejbližší době nový domov, bude muset být převezena do útulku.
Moc za Lauru prosíme! 🍀
Nyní se nachází v obci Morašice (u Chrudimi). V případě zájmu se obraťte na paní Malinskou, která se o fenku nyní stará na ☎️ 739 436 012 nebo na starostu obce Morašice pana Štěpánka na ☎️ 734 700 268.
PROSÍME SDÍLEJTE, POMOZTE NAJÍT LAUŘE TEN NEJLEPŠÍ DOMOV!!!
DĚKUJEME ❤️.

Jméno: Venda
Var. symbol pro finanční pomoc: 1381
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
Zpráva pro příjemce: Venda
Plemeno: srnčí pinč
Věk: 10 let (k příjmu)

Zobrazi fotografii

Popis: Odchyt dne: 26.5.2021
Místo odchytu: Medlešice
Zdravotní stav - starý pejsek, šedý zákal ,horší sluch, pravděpodobně kastrovaný
Pohlaví: pes
Charakteristika: hodný

K adopci 9.6.2021 (pokud se nepřihlásí majitel).

Více informací k jakémukoliv zvířátku rádi poskytneme na tel. 734 796 370, 734 796 371.

Jméno: Paulo
Var. symbol pro finanční pomoc: 1370
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
Zpráva pro příjemce: Paulo
Plemeno: kříženec bull plemene ?
Věk: 5 let ( k příjmu)

Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii

Popis: Odchyt dne: 4.2.2021
Místo odchytu: Chrudim směr Tři bubny

Pejsek Paulo byl do útulku přivezen nálezcem 4.2.2021, kdy byl nalezen uvázán, ponechán svému osudu u Chrudimi směr Tři bubny 😔. Paulo je na tom psychicky velmi špatně, fyzicky to také není žádná sláva. Je vyhublý, přerostlé drápy, po těle má oděrky… Pravděpodobně se jedná o křížence bull plemene, zatím s námi nekomunikuje, vrčí, vyjíždí, bojí se… Věříme, že se vše časem srovná a začne nám důvěřovat 🙏. Nyní už alespoň přijímá baštu, což je určitě známka ke zlepšení … Více info budeme postupně přidávat.

Aktualizace k 20.2.2021: Pejsek Paulo si na nás už postupně zvyká a začíná nám důvěřovat. Už s námi chodí do venkovního výběhu a pouští nás do kotce, dokonce se začíná mazlit. Po fyzické stránce se také začíná zotavovat. Krásně přibírá a stává se z něj opravdu krásný pes. Pejsek si jistě vytvoří postupně důvěru i k novému páníčkovi, a proto se za něj moc přimlouváme.

Aktualizace k 25.5.2021: Paulo u nás dělá obrovské pokroky! Z nevyrovnaného pejska, který absolutně nedůvěřoval lidské bytosti, celý den jen seděl a vrčel na nás přes mříž, se postupně stává přátelský pes. Chodí už na procházky, mazlí se a lidskou společnost si vyloženě vynucuje 🙂. Je ale pořád nutné myslet na to, že pejsek si zažil něco nepěkného 😢 a někdy se vzpomínky na ne příliš hezkou minulost projeví navenek. Paulo umí být pěkný žárlivka! Když k někomu přilne, tak si ho hlídá i před lidmi, ke kterým se zprvu choval přátelsky. Nebojí se dát najevo, když se mu něco nelíbí. Při hře je dost divoký. Občas si splete míček s rukou a trochu zcvakne 😇. Pro Paula by byl nejlepší páníček, který má už zkušenosti s plemenem typu bull. Určitě mu nedůvěřujeme ve společnosti dětí ani dalších psů. Ačkoli má Paulo své mouchy, tak se správným - klidným přístupem a zároveň pevnou rukou se z něj stane správný parťák na dlouhé výlety a další dobrodružství! Pokud máte o pejska zájem, určitě nás kontaktujte 🙂

Pro více informací volejte na tel. 734 796 370, 734 796 371.

Jméno: Teo
Var. symbol pro finanční pomoc: 1378
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
Zpráva pro příjemce: Teo
Plemeno: kříženec
Věk: 3 roky ( k příjmu)

Zobrazi fotografiiZobrazi fotografii

Popis: Odchyt dne: 8.5.2021
Místo odchytu: Bojanov
Zdravotní stav - dobrý
Pohlaví: pes
Charakteristika: hodný, nedůvěřivý

K adopci 22.5.2021 (pokud se nepřihlásí majitel).

Více informací k jakémukoliv zvířátku rádi poskytneme na tel. 734 796 370, 734 796 371.

Jméno: Fatima, Pepa, Máca, Lojzík, Tazy, Ivan
Var. symbol pro finanční pomoc:
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
Zpráva pro příjemce:
Plemeno:
Věk:

Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii

Popis: PROSBA ❤️🙏
Fatima, Pepa, Máca, Lojzík, Tazy, Ivan – šest nešťastných čumáčků nyní čeká v útulku Žamberk ….
Tito pejsci byli v loňském roce odebráni z nevhodných podmínek poblíž Chrudimi a nějaký čas pobyli v našem útulku.

Třem fenečkám se nám podařilo i přes všechny úřední peripetie najít milující rodinky, ale Fatima, Pepa, Máca, Lojzík, Tazy a Ivan byli včerejšího dne 11.5.2021 převezeni od nás do ÚTULKU V ŽAMBERKU a my bychom jim chtěli alespoň touto cestou inzerce pomoci s hledáním nových, milujících rodin 🍀😇.

Jedná se o chlupáče s velmi zlomenou psí dušičkou, většina z nich lidem vůbec nedůvěřuje, což je pochopitelné a zároveň velmi smutné. Jsou bázliví, nešťastní, zároveň však vděční, zvídaví a učenliví.

V případě zájmu se prosím obracejte na Útulek Žamberk (Orlická kasárna 943, Žamberk, tel. 724 791 080), počítejte však s tím, že bude nutno více seznamovacích návštěv.

Moc Vás všechny prosíme o maximální sdílení. Víme, že útulek Žamberk je od nás trochu z ruky, ale na druhou stranu i k nám si zájemci jezdí mnoho kilometrů adoptovat pejsky i kočičky. Sdílení má smysl, prosím pomozte… ❤️🙏

🐶Fatima, stáří cca 3 roky. Čipovaná, očkovaná, po zdravotní stránce v pořádku. Tato fenečka udělala za poslední dobu u nás velké pokroky. Z ustrašené holčičky schované v boudě se stala veselá, zvídavá a při klidném přístupu i přátelská čubinka. Určitě u ní bude nutné ji v útulku navštěvovat, ale jelikož je to holka úplatná, tak se s trochou trpělivosti brzo člověku otevře a přijme ho do své smečky.

🐶Pepa, odhadovaný věk cca 3 roky. Čipovaný, očkovaný, po zdravotní stránce v pořádku. Tento pejsek je vcelku temperamentní, k lidem bohužel nedůvěřivý, dost si hlídá své místo a umí být pěkně nevrlý, pokud mu do něj cizí člověk vstoupí. I přesto se pomaličku zlepšuje, je chápavý a učenlivý novým věcem. Miluje mlsky a dá se uplatit :D. Pepa je vhodný určitě pouze do rukou zkušeného majitele.

🐶Máca, stáří cca 3 roky. Čipovaná, očkovaná, po zdravotní stránce v pořádku. Tato fenečka je taková hromádka neštěstí. Je velmi bázlivá a v přítomnosti člověka je schoulená v klubíčku a pouze sleduje co se okolo ní děje. Při manipulaci se však zle neprojevuje, potřebuje pouze čas, hromadu trpělivosti a lásky.

🐶Lojzík, odhadovaný věk cca 8 let. Čipovaný, očkovaný, po zdravotní stránce v pořádku. Lojzík je životem pravděpodobně velmi psychicky zničený chlupáč. Je vidět, že opravdu nezažil nic dobrého. Je však trpělivý a hodný. A ačkoliv si od lidí drží zpočátku odstup a bude to běh na dlouhou trať, věříme, že i on bude jednou šťastný a bude mít svůj domov.

🐶Tazy, odhadovaný věk cca 3 roky. Čipovaný, očkovaný, po zdravotní stránce v pořádku. Své jméno tento chlupáč dostal v předchozím útulku podle Tasmánského čerta. Údajně se pejsek projevoval agresivně vůči osobám, to však my potvrdit nemůžeme. Tazy je odměřený, na cizí poštěkává a odstupuje, ale jeho velká zvědavost rychle zvítězí nad strachem a k lidem si cestu najde. Chce to opravdu jen klidný a pomalý přístup. Bohužel Tazy se ve chvílích volna dost nudí a baví se ničením. Vhodný spíše tedy k domečku se zahrádkou a určitě pouze do rukou zkušeného a zároveň trpělivého člověka.

🐶Ivan, odhadovaný věk cca 6 let. Čipovaný, očkovaný, po zdravotní stránce v pořádku. Ivánek je, ač to v prvních chvílích seznámení tak nemusí vypadat, velmi přátelský a mazlivý pejsek. Nemá vůbec žádné hygienické návyky, je to trochu 🐷 a rád se válí v 💩 🙊. Ivánek zvládá chůzi na vodítku, ale městský ruch mu dělá velký problém, bojí se aut apod. Vhodný spíše na zahrádku.