Naším patronem je LáÄŹa Hron
 popis loga

Pane můj....
říká se, že jsem nejlepší přítel člověka.
Je to pravda.
Dělám pro tebe všechno, co mohu a umím a uctívám tě jako boha.
V mých očích můžeš číst důvěru a lásku.
Snažím se vracet Ti dobro,
které mi poskytuješ.
Stárnu vedle Tebe a Tvých dětí, hlídám Ti dům, vodím nevidomé, tahám sáně, zachraŘuji lidi v troskách a lavinách, pomáhám dopadnout zločince, bavím lidi v manéžích cirkusů, pro Tvé zdraví snáším kruté bolesti
v pokusných laboratořích.
Milionkrát zavrtím ocáskem,
abych Ti poděkoval za péči,
abych Tě přivítal doma a dal Ti najevo radost.
I kdyby Tě všichni opustili,
já s Tebou zůstanu až do smrti.
Prosím Tě, pane, abys mě ani Ty neopouštěl a nechal mě u sebe dožít ten můj psí život.
Budu Ti za to vděčný a věrný jako nikdo na celém světě.

Vzpomínáme s láskou

Každý z nás máme vyšší mocí přidělenou délku našeho života. Máme ji my, stejně jako ji mají pejsci a kočičky. Tato stránka patří chlupáčkům, kteří naposledy vydechli v našem útulku a odešli za Duhový most.

Broučci, vzpomínáme na Vás a věříme, že Za Duhovým mostem je Vám krásně, že Vás nic nebolí, že máte spoustu nových kamarádů a že jste šťastní.. Věříme, že na nás shora koukáte a dodáváte nám sílu, abychom mohli dále pomáhat a aby nás lidská krutost nadobro nezlomila..

Moc nám chybíte…

Jméno: Píďa
Na rozloučenou: Kocourek Píďa přes veškerou péči, které se mu dostalo odešel dne 27.10.2015 bohužel za duhový most :(. Je nám to moc líto :(:(:(.

Zobrazi fotografii

Jméno: Goro
Na rozloučenou: O pejska Gora pravým jménem Falca se přihlásil majitel. Dnes 14.9.2015 si jej odvezl z útulku k sobě domů, aby se celá rodina mohla s chlupáčem alespoň rozloučit :´(. Tato situace je pro všechny z nás velmi bolestivá a smutná, Falcovi byly teprve tři roky, ale s epilepsií se bohužel léčil delší dobu. Moc nás to mrzí, ale Falcovi je určitě za duhovým mostem dobře :(.

12.9.2015 - Ve večerních hodinách Městskou policií umístěný Goro bohužel v dopoledních hodinách v útulku zemřel. Gora se v ranních hodinách ještě podařilo nafotit, ovšem do půl hodiny po nafocení prodělal silný pravděpodobně epileptický záchvat (křeče, pomočení, pěna u huby), ze kterého se již nevzpamatoval. Vzhledem k tomu, že jsme o Gorovi bohužel nic nevěděli, mohlo jít o pacienta s epilepsií eventuálně mohl záchvat vyvolat prodělaný stres z cizího prostředí, vyčerpání či srdeční selhání. Z exitu Gora jsme všichni překvapeni a velice smutní a doufáme, že za Duhovým mostem najde klid.

Zobrazi fotografii

Jméno: Kecka
Na rozloučenou: Kočička Kecka bohužel svůj boj prohrála a dne 9.7.2015 odešla za duhový most :(.

Zobrazi fotografii

Jméno: Chvostík
Na rozloučenou: Sobotní dopoledne v útulku bohužel nezačalo vůbec vesele :(.
Ve středu jsme informovali o pejskovi potulujícím se v obci Kočí. V pátek 24.4.2015 byl nalezen tento hafík u silnice u obce Kočí, pravděpodobně sražený autem. Psík dostal jméno Chvostík, pravděpodobně kříženec jezevčíka, odhadovaný věk 2 roky. Chvostík bohužel nechodil na zadní končetiny a byl výrazně agresivní.

Veterinární vyšetření provedené v sedaci (zklidnění) pacienta potvrdilo přerušení páteře a míchy (krepitace a dislokace bederních obratlů, necitlivost v obou zadních končetinách). Z důvodu infaustní prognózy byla provedena euthanasie.

Moc nás to všechny mrzí, ale už mu je dobře :((((. R.I.P. Chvostíku :(.

Zobrazi fotografii

Jméno: Chlup
Na rozloučenou: Se zármutkem v srdci musíme oznámit, že pejsek Chlup v noci na 5.1.2015 odešel za duhový most :((. Chlup byl starší chlupáč, měl šelest na srdíčku, byl velmi nastydlý, příčinu úmrtí však neznáme, proto bude provedena pitva :((.

Zobrazi fotografii

Jméno: Jori
Na rozloučenou: Pro vážné poranění páteře, celkově kritický stav a infaustní prognózu musela být u kočičky Jori dne 22.12.2014 provedena eutanazie :(. Moc nás to všechny mrzí, ale je jí takhle určitě lépe :(.

Zobrazi fotografii

Jméno: Muf
Na rozloučenou: S velkým zármutkem musíme oznámit, že za duhový most odešel dne 11.11.2014 i kocourek Muf :(:(. Přestal přijímat potravu, tudíž byl převezen na veterinární kliniku k ošetřování, bohužel mu již nebylo pomoci :(. Důvodem úmrtí je nejspíše virová infekce, jenž se vyskytla u některých svěřenců v útulku :(…

Zobrazi fotografii