Naším patronem je LáÄŹa Hron
 popis loga

Pane můj....
říká se, že jsem nejlepší přítel člověka.
Je to pravda.
Dělám pro tebe všechno, co mohu a umím a uctívám tě jako boha.
V mých očích můžeš číst důvěru a lásku.
Snažím se vracet Ti dobro,
které mi poskytuješ.
Stárnu vedle Tebe a Tvých dětí, hlídám Ti dům, vodím nevidomé, tahám sáně, zachraŘuji lidi v troskách a lavinách, pomáhám dopadnout zločince, bavím lidi v manéžích cirkusů, pro Tvé zdraví snáším kruté bolesti
v pokusných laboratořích.
Milionkrát zavrtím ocáskem,
abych Ti poděkoval za péči,
abych Tě přivítal doma a dal Ti najevo radost.
I kdyby Tě všichni opustili,
já s Tebou zůstanu až do smrti.
Prosím Tě, pane, abys mě ani Ty neopouštěl a nechal mě u sebe dožít ten můj psí život.
Budu Ti za to vděčný a věrný jako nikdo na celém světě.

Fotogalerie

3.1.2015
Prodejna Zvěrokruh v pardubickém Kauflandu pořádala v měsíci prosinci od 1.12. do 31.12.2014 sbírku pro chlupáče v útulku. Nový rok začal pro chlupáče velmi hezky. Dnes, tj. 3.1.2015 byli do útulku dovezeny dárečky ze sbírky pro pejsky a kočičky. Velmi děkujeme všem lidičkám, kteří se do celé akce zapojili, chlupáči mají obrovskou radost. Ještě jednou velmi děkujeme.:)
...................................................................................................

Dne 21.1.2015 nás v útulku navštívili žáci ze Základní školy Školní náměstí. Děti přinesly chlupáčům dárečky, které nakoupili za korunky ze sběru kaštanů a žaludů. Samozřejmostí byla prohlídka útulku, děti se mohli pomazlit s kočičkami a také jsme je seznámili s pejsky, kteří jsou nyní umístění v útulku. Za návštěvu a dobroty jim tímto velmi děkujeme.
...............................................................................................

Začátkem měsíce prosince byla Pardubickou krajskou knihovnou vyhlášena sbírka pro chlupáče v útulku. Dnes 21.1.2015 našim chlupáčům přijeli zpříjemnit dlouhé chvíle v útulku organizátorky sbírky a přivezli sebou mnoho dárečků.
Velké poděkování posíláme všem hodným lidičkám, kteří pomohli a přispěli do sbírky.
Děkujeme :).

......................................................................................................

VESELÉ VELIKONOCE všem našim příznivcům přejí chlupáči z chrudimského útulku :).
...................................................................................................

Ve čtvrtek 9.4.2015 navštívily náš útulek slečny z 5.A Základní školy v Heřmanově Městci (Pet club). Uspořádaly sbírku pro naše útulkáče. Po odevzdání velké nadílky si prohlédli všechny naše svěřence.
posíláme velký dík za naše svěřence :).
...............................................................................................

Netradiční dárek k 65.narozeninám připravila rodina pro paní Miloslavu Hanslovou.
Mamince věnovali po dohodě s námi ,,Den se zvířátky“, prožitý v Útulku Chrudim.
Přání rodiny nás velmi překvapilo a potěšilo.
Počasí nám přálo, sluníčko hřálo. Nejprve jsme paní Miloslavě představili všechny naše chlupáče. Hodnější a mazlivější dostali úžasný dárek v podobě mazlení, hlazení a hraní. Ostatní byli obdarováni pamlsky.
Paní Miloslava velmi miluje zvířátka, sama však již doma žádné mít nemůže, tak si svůj ,,den“ užívala s opuštěnými pejsky.
Paní Miloslava si oblíbila Artuše, společenský Jaroušek se také líbil.
Velmi nás překvapil Rarášek z kauzy ,,Pozďátky“, který přišel za paní Miloslavou nejprve s ostychem a za chvilku si běhal pro pohlazení a piškoty.
Věříme, že se paní Miloslavě u nás líbilo a že jsme spolu s hafíky zahřáli její srdíčko.
Děkujeme za zajímavý a hezky prožitý den.
Útulek Chrudim
.......................................................................................................
V úterý 21.4.2015 jsme se zúčastnili již počtvrté akce DEN ZEMĚ na Resselově náměstí v Chrudimi s naším stánkem. V prodeji byly jako každý rok upomínkové předměty s logem útulku a k prohlédnutí fotečky aktuálně umístěných svěřenců.
Celý den krásně svítilo sluníčko, návštěvnost akce byla velká, děti nejvíce lákala zvířátka, která prezentovala Střední Zemědělská škola Chrudim. Tento rok se dětem představila tři selátka, kozička s kůzlaty, oslice a telátko pro které se vybíralo jméno.
Děkujeme pořadatelům za pozvání.
......................................................................................................

Dne 29.4.2015 využily děti ze Základní školy Školní náměstí v Chrudimi středečního odpoledne k prohlídce útulku. Přinesly spoustu drobných dárečků pro psy a kočky. Samozřejmě jsme všechny chlupáče představili, některým děti mohly dávat pamlsky nebo pejsky pohladit. Na památku si každý odnesl plakátek a balonek s logem útulku Chrudim. My tímto velmi děkujeme za milou návštěvu.
.......................................................................................................

Dne 28.5.2015 se v Chrudimi na Resslově nám. konal Den s Technickými službami. Po zahájení zazpíval patron útulku Vláďa Hron. Na náměstí byla předváděna technika TS. Pro děti byla připravena spousta zábavy. Malování na obličej, skládání obřího pexesa, třídění odpadů, foukání na terč a jiné… Útulek Chrudim prezentoval svoje svěřence, k vidění byla odchytová technika. Pro zpestření programu přivezli ze Záchranné stanice v Pasíčkách kunu Martinku a sovičku Rozárku :).
Děkujeme všem účinkujícím i návštěvníkům za pěkně prožitý den :).
......................................................................................................

Dne 20.6.2015 se v Sezemicích v areálu Zámostí konal první ročník Sezemické tlapky, kterého se náš útulek účastnil. Hostem této akce byl Zdeněk Srstka, který nás spolu s paní Majkou Schillerovou provázel celým dnem. Vystoupila zde country skupina Pohoda. Pro návštěvníky byla připravena celá řada stánků, soutěží a ukázek. K vidění byly ukázky z myslivosti, policejního výcviku psů, agilit, dog dancingu, flyballu a ukázky mushingu. Dále mohli návštěvníci vidět cvičeného koně Valdu. I přes nepřízeň počasí jsme zde strávili příjemné odpoledne. Pořadatelům děkujeme za pozvání.
..................................................................................................

Rarášek z kauzy Pozďátky - odjezd do nového domova.
Pro Raráška z kauzy Pozďátky se stal den 28.7.2015 velmi úspěšným. Našel po dlouhých 572 dnech nový domov a milující páníčky.
Čtěte a koukejte s námi…
Na kauzu Pozďátky nás upozornila Liga na ochranu zvířat ČR na konci roku 2013. Rarášek byl převezen s Mikinem dne3.1.2014 z Třebíčského útulku, kde byli dočasně umístěni.
Rarášek se od začátku projevoval hodně nedůvěřivě, jenže byl velmi zvědavý a přišel na to, že i lidi dokážou pohladit, pomazlit…..
Na jaře, cca v dubnu okouzlil na našich stránkách své nynější páníčky, kteří Raráška v útulku navštěvovali a společně si na sebe zvykali.
V úterý 28.7.2015 již bylo pro Raráška v novém domově všechno připraveno a mohli jsme vyrazit na cestu. Raráška jsme domů doprovázeli my, aby byl přechod z útulku do nového domova snazší a méně stresující. Pro převoz jsme použili klec, ve které se Rarášek cítil jako doma. Cestou se nám zachumlal do deky a spal. Po příjezdu Rarášek vyběhl z klece, musel si vše nové prozkoumat a označit. Největší zájem mněl o buchty na stole :). Překvapivě pro všechny se choval tak jako by mu všechno již dávno patřilo. Na dvorku čekalo na Raráška překvapení v podobě koťátka, se kterým si okamžitě rozuměl. Oba žadonili o pamlsky, kterých se jim bohatě dostalo.
Při našem odjezdu nám bylo teskno z toho, jak Rarášek smutně kouká, že jedeme domů bez něj, ale noví majitelé jsou laskaví a budou s Raráškem trávit mnoho času. Držíme Raráškovi pěstičky, ať je moc spokojený.
Na konec poslední novinka:). Rarášek v novém domově neteskní….paní nás informovala hned po ránu, že je vše v naprostém pořádku :).
......................................................................................................

Dne 20.8.2015 odpoledne proběhla návštěva dětí na dětském táboře v Rabštejnské Lhotě. Děti si poslechli kratší povídání o zvířátkách, na pomazlení nás na tábor doprovodil pejsek Cleo a kočička Pecka. Děti si mohli vyzkoušet foukačku a prohlédnout odchytovou techniku.
Celé odpoledne bylo příjemné počasí a dobrá nálada, do útulku jsme si odvezli dárek pro kočičky v podobě kočičích konzerv, za které dětem velice děkujeme.
.......................................................................................................

Počínaje tímto dnem (24.8.2015)nás budete moci potkávat v tomto odchytovém vozidle.
Útulek Chrudim zajišťuje převozy nalezených psů a koček pro město Chrudim a také pro smluvní obce.
Tento vůz je plně uzpůsoben především pro bezpečnou přepravu chlupáčů.
.......................................................................................................

Včera 29.8.2015 se konal na letišti v Chrudimi ,,Letecký den – Žlutomodrý den Berry´´, kterého jsme se zúčastnili i my s útulkovým stánkem. Účast byla hojná, program skvělý, počasí krásné, nelze si přát více. My děkujeme organizátorům akce a také všem, kteří projevili zájem o opuštěné pejsky a kočičky, zakoupili si některý z nabízených předmětů s logem útulku či přispěli do kasičky pro chlupáče :):):).
.......................................................................................................
Dne 5.9.2015 se v areálu Záchranné stanice v Pasíčkách konal ,,Tatínkův úžasný dětský den“. Pořadatelé připravili velmi bohatý program. Probíhaly ukázky jednotlivých složek IZS, armády, odhaleno bylo i nové vozidlo Záchranné stanice Pasíčka… Nejvíce však všechny zaujalo vypouštění poštolek zpět do volné přírody. Stará historická kola nezůstala nevyužitá a jak děti, tak i dospělí si je mohli vyzkoušet. Během dne hrála příjemná muzika, panovala dobrá nálada, pro děti byla připravena spousta soutěží, za které dostávaly razítka a nakonec je vyměnily za drobné odměny. Dokonce i sluníčko všechny hladilo svými paprsky.
Děkujeme všem, co se na akci podíleli, za příjemně prožitý den :).
.......................................................................................................

VIII. CHRUDIMSKÝ PEJSEK 2015
Dne 19. 9. 2014 jsme se zúčastnili akce Chrudimský pejsek. Celé odpoledne uváděla paní Majka Schillerová. Vidět jste mohli pejsky různých plemen, barev, velikostí….. Z útulkových hafanů si přijeli zasoutěžit pejsek Ťulda a fenečka Daisy (v útulku Akita). Všichni pejsci a jejich páníčci si užili krásné slunečné počasí a spoustu zábavy :). Celá akce se vydařila a moc děkujeme všem lidem, kterým není osud zvířat lhostejný, a vždy mají v kapse nějakou korunku, kterou rádi přispějí na zpříjemnění pobytu zvířátkům v útulku.
Děkujeme také všem pořadatelům.
.......................................................................................................

Před časem jsme se s chlupáči zapojili do kampaně společnosti ETA a.s. s názvem ,,Štěně nebo vysavač´´. Díky Vám, kteří jste sdíleli stránku kampaně, bylo vybráno nádherných 10 000Kč, za které společnost ETA a.s. nakoupila granulky pro opuštěné pejsky v útulku Chrudim, Zlín a Liberec.
Dnes 3.12.2015 nadílka dorazila i k nám. Moc děkujeme všem za pomoc se sdílením a společnosti ETA a.s. za možnost zúčastnit se takovéto akce :). Děkujeme.
.......................................................................................................

Dnes 4.12.2015 přivezly do útulku pro chlupáče předvánoční nadílku tři dámy z prodejny ZOO Buddy shop Chrudim.

Pejskové a kočičky posílají velké poděkování za granulky, mlsky, kočkolit, deky a škrabadlo:).
.......................................................................................................
17.12.2015 Velké poděkování posílají pejskové a kočičky z útulku paní Linhartové, která jim zaslala nádhernou předvánoční nadílku. Děkujeme.
......................................................................................................

Pejsek Mikin z kauzy Pozďátky (Třebíč), byl spolu s pejskem Raráškem odebrán z nevhodných podmínek a dne 3.1.2014 převezen k nám.
Rarášek svůj domov našel v červenci letošního roku, kde si naplno užívá života.
Mikin byl bázlivější chlupáč, ale před časem přilnul k srdíčku jednomu staršímu pánovi a dnes 21.12.2015 byl pracovnicemi útulku odvezen domů :).
Držte mu palečky, aby po tom všem, co si musel zažít, prožil zbytek života v teple domova a v náručí milujícího pána ;).
.......................................................................................................

Příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho štěstí do nového roku 2016
přeje kolektiv Útulku Chrudim s chlupáči.
.......................................................................................................

VÁNOCE JEŠTĚ NEKONČÍ….
Děkujeme pojišťovně Generali za mlsky a granule pro chlupáče, které byly doručeny do útulku dodatečně. :)
Posíláme dík….
.......................................................................................................

Vánoční svátky přijel zpříjemnit útulkáčům i patron útulku Vláďa Hron. :)

Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografii