Naším patronem je LáÄŹa Hron
 popis loga

Pane můj....
říká se, že jsem nejlepší přítel člověka.
Je to pravda.
Dělám pro tebe všechno, co mohu a umím a uctívám tě jako boha.
V mých očích můžeš číst důvěru a lásku.
Snažím se vracet Ti dobro,
které mi poskytuješ.
Stárnu vedle Tebe a Tvých dětí, hlídám Ti dům, vodím nevidomé, tahám sáně, zachraŘuji lidi v troskách a lavinách, pomáhám dopadnout zločince, bavím lidi v manéžích cirkusů, pro Tvé zdraví snáším kruté bolesti
v pokusných laboratořích.
Milionkrát zavrtím ocáskem,
abych Ti poděkoval za péči,
abych Tě přivítal doma a dal Ti najevo radost.
I kdyby Tě všichni opustili,
já s Tebou zůstanu až do smrti.
Prosím Tě, pane, abys mě ani Ty neopouštěl a nechal mě u sebe dožít ten můj psí život.
Budu Ti za to vděčný a věrný jako nikdo na celém světě.

Fotogalerie

- VYŠETŘENÍ OČÍ ELSIČKA
Dne 18.1.2013 jsme navštívili s fenečkou Elsou (ev.č. 300) veterinárního lékaře MVDr. Beránka na Veterinární klinice specializované na choroby očí v Pardubicích. Pan doktor provedl několik vyšetření a diagnoza u fenečky Elsy je progresivní retinální atrofie.
Progresivní retinální atrofie - Jedná se o postupné odumírání specielních buněk, vystýlajících oční kouli a odpovědných za příjem světelných paprsků. Více informací naleznete na stránkách kliniky: http://www.veterina-pce.cz/Oftalmologie.html . Elsička je opravdové zlatíčko, cestou v autě byla klidná, na kliniku se ji však moc nechtělo. Do ordinace jsme ji tedy donesli, avšak při vyšetření byla i panem doktorem chválena. Byla moc hodná a celé vyšetření probíhalo v klidu. Při příjezdu zpět do útulku byla samozřejmě odměněna spoustou pamlsků a teď už jen najít skvělou rodinku, aby Elsička poznala v životě lásku a pohlazení.
Zájemci pro více informací, prosíme volejte na tel. 734 796 370 nebo 734 796 371. A my děkujeme všem z veterinární kliniky za péči, kterou fenečce poskytli :). Děkujeme.
ŠTĚŇÁTKA OD ANGIE SLAVÍ 1 ROK
Dnes 1.3.2013 je tomu přesně rok, co na svět v útulku vykouklo pět nádherných psích holčiček Mia, Moli, Aida, Lili a Kessy. Všechny fenečky i s maminkou našly své nové rodiny. A my jim i s našimi současnými chlupáči přejeme jen to nejlepší, co je může v psím životě potkat :).
ELSIČKA MÁ NOVÝ DOMOV
Elsička, fenečka labradora, která byla přijata do útulku 21.11.2012 ve velmi zanedbaném stavu, vystresovaná, podvyživená našla nový domov. Fenečku byli noví páníčkové navštívit v útulku se svými dvěma hafany (Bubákem a Hroudou :) viz. foto) na velikonoční pondělí. Dnes tj. 9.4.2013 jsme Elsu odvezli za nimi ke Kolínu. Elsička byla zpočátku nejistá, ale po chviličce ji zvědavost nedala a začala se seznamovat se svými novými kamarády. Společnost na statku ji bude dělat 16 kočiček, 4 ovečky a již zmínění dva labradoři. Okolo stavení, které noví majitelé Elsičky momentálně renovují je velmi rozsáhlý oplocený pozemek, starý mlýn a potok. S Elsou jsme pomaličku vše prošli a nafotili první momenty pobytu fenečky v novém domově. Máme obrovskou radost, že Elsička našla tak skvělou a milující rodinu. Moc za ni děkujeme.
DEN ZEMĚ
Dne 18.4.2013 na Resslově náměstí v Chrudimi proběhly oslavy,, Den Země“. Mimo každoročních projevů, propagace a prodeje výrobků z darů naší země, pohádek pro děti, rukodělných prací …nás navštívili lidičky ze Záchranné stanice Pasíčka. K vidění a pohlazení bylo mládě kuny skalní a živá sova. Počasí nám také přálo. Děkujeme všem lidem, kteří se starali o zábavu i těm, kteří neváhali a přišli se bavit.
KONTROLA BOBI V NOVÉM DOMOVĚ
Z důvodu Vaší nespokojenosti s kontrolou provedenou u fenečky Bobi, jsme za ní vyrazili dne 25.4.2013 znovu a strávili s ní část odpoledne. Opět jsme neshledali žádné špatnosti, či trápení Bobi. Jak jsme již psali Bobinka bydlí v domečku se zahrádkou, žije v rodině s dětmi, které nadevše miluje, společnost ji dělá i kočička s koťátky. K cizím lidem je však fenečka odměřená. Na zadní zahrádce má velký výběh, kde skotačí. Každý den chodí na procházky v okolí. Bobi je temperamentní a velmi veselá psí slečna, která občas zatouží po volnosti a snaží se brankou utéci ven, proto ta bouda a řetízek. Na něm je však jen ojediněle.
BAMBIRIÁDA
Ve čtvrtek 24.5.2013 jsme se účastnili Bambiriády ve Střeleckém parku v Chrudimi. Počasí dětem přálo a celý den se vydařil. Bambiriády se s námi účastnila i naše svěřenkyně fenečka Ema. Děkujeme všem lidem, kteří přispěli na naše svěřence drobnou finanční částkou nebo si zakoupili upomínkové předměty.
DĚTSKÝ DEN S TECHNICKÝMI SLUŽBAMI
Ve čtvrtek 30.5.2013 jsme se účastnili Dětského dne s Technickými službami na Resslově náměstí v Chrudimi. Pro děti byly připraveny soutěže,ukázky vozidel a práce Technických služeb,odchytová technika Útulku Chrudim a Záchranné stanice Pasíčka. Dětem se líbily malé lištičky,kuna i sova.S dětmi si přijel zazpívat patron útulku Vladimír Hron. Děkujeme všem lidem, kteří se starali o zábavu,přestože nám odpoledne nepřálo počasí.
KONTROLA ROSINKY PO TÝDNU V NOVÉM DOMOVĚ
Dne 13.8.2013 jsme byli na kontrolách našich bývalých svěřenců a tak jsme se zastavili podívat za Rosinkou. V novém domově je již přes týden a vypadala velmi spokojeně. Bydlí v domečku se zahrádkou společně se psím kámošem Athosem. Athos byl za Rosinkou i v útulku a teď je z nich nádherná dvojka. Majitelé si Rosinku nemohli vynachválit, dělá jim jen radost. Aklimatizovala se velmi rychle, vyžaduje neustálou pozornost a jejímu oku nikdy neunikne žádná dobrota . Zde jsou fotečky z návštěvy, spokojenost posuďte sami ;))…
LETECKÝ DEN
Poslední prázdninový den počasí velmi přálo a Letecký den pořádaný 31. 8. 2013 přijelo navštívit velmi mnoho lidí. Program byl bohatý, vše se dařilo a dospělí i děti se bavili. Ti, kteří procházeli kolem stánku Útulku Chrudim si mohli pohrát s kočičkou Jůlinkou a děti lákalo foukání na terč. Děkujeme všem pořadatelům za organizaci a účastníkům za drobné finanční dary pro chlupáče.
CHRUDIMSKÝ PEJSEK
Dne 21.9.2013 jsme se účastnili akce Chrudimský pejsek. Počasí nám nepřálo, až ke konci celé akce vysvitlo slunce… Velice nás potěšilo, že se soutěže zúčastnilo i pár našich bývalých svěřenců. Fenka Lilina z útulku Chrudimského pejska vyhrála. Poděkování patří také lidičkám, kteří přispěli drobnými příspěvky, zakoupili upomínkový předmět a také účastníkům, kteří své výhry věnovali chlupáčům v útulku. Děkujeme :)
ZŠ Dr. MALÍKA
Den 5.12.2013 byl pro útulková zvířátka nadílkovým. Na návštěvu přijeli děti ze ZŠ Dr. J. Malíka se svými vychovatelkami, čerty a Mikulášem aby ve vánoční čas potěšili pejsky a kočičky. Přijeli vlastnoručně vyzdobeným autobusem, pod stromeček nadělili spoustu dobrot a užitečných věcí. Překvapili nás speciálními sušenkami pro zvířátka, které sami napekli. Posíláme veliký dík :))
ZŠ DR: PEŠKA
V rámci dobrých skutků o Vánocích, přišli dne 12.12.2013 žáci ze základní školy Dr. Peška potěšit chlupáče v útulku. Děti přinesly pro pejsky a kočičky spousty pamlsků, které jim při prohlídce rozdaly. Žáci si také vzpomněli na nemocnou Barborku Pekárkovou, pro kterou je stále uspořádána sbírka a donesli spousty víček :).
http://www.utulek-chrudim.cz/nahled-akce-pro-verejnost_373
Moc děkujeme všem.
VÁNOCE 2013
Poděkování za naše chlupáče posíláme všem, co si na ně vzpoměli a donesli jim něco na přilepšenou. Velké poděkování patří zejména rodině Sedlákových, sestrám Waserbauerovým, paní Konrádové a paní Burkoňové...
SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA CHRUDIM
děti ze speciální základní školy v Chrudimi přišli 16.12.2013 potěšit pejsky a kočičky. Přinesli jim spousty dobrot a ještě se s nimi pomazlili :)). Moc moc děkujeme.
ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU PRO PEJSKY A KOČIČKY
Na Vánoční rozsvícení stromečku pro pejsky a kočičky v útulku, konaného dne 21. 12. 2013 od 15°°, se sešla opravdu spousta lidí, kterým osud chlupáčů za mřížemi není lhostejný. Možné bylo pod stromeček před útulkem zanechat dárky a jít na prohlídku útulku. Sešlo se opravdu velké množství granulí, konzerv, piškotů, kousacích kostí, pelíšků a spoustu dalších užitečných věcí… Pejskům lidičky nadělili celkem 194,1 kg granulí a 55,195 kg konzerv. Kočičkám lidé nadělili 15,1 kg granulí a 7,335 kg konzerv.
Velice moc bychom za chlupáče chtěli poděkovat těm, kteří přišli obdarovat a prohlédnout si pejsky a kočičky v útulku.
Posíláme velké díky a všem našim příznivcům přejeme klidné vánoce :).
Děkujeme i rodině Koudelových, Staňkových a majitelům Zuzanky, kteří pravidelně navštěvují útulek s dárečky pro pejsky a kočičky. Děkujeme

PF 2014
Velké poděkování zasíláme všem lidem, kterým není osud vyhozených, ztracených a týraných zvířátek lhostejný. Během celého roku a nejvíce v prosinci se nám sešla v útulku kupa užitečných a potřebných věcí. Ať je to krmivo, pamlsky, stelivo, deky, matrace, obojky, vodítka, hračky nebo finanční příspěvky.
Za všechna zvířátka posíláme velké díky :). Čas, který trávila u nás, si krátila ničením hraček nebo chroupáním kostiček. Kočičky užívaly škrabadla a hračky. A taková kapsička nebo kostička….chutnala vždy :).
Do Nového roku 2014 přejeme všem našim příznivcům hodně zdraví a mnoho úspěchů ;).
Kolektiv Útulku Chrudim s chlupáči.

Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii
Zobrazi fotografiiZobrazi fotografiiZobrazi fotografii